Z naturą za pan brat – znajdź idealne miejsce na biwak


Lato to sezon aktywności w plenerze. Piękna pogoda, kwitnące rośliny sprzyjają spędzaniu czasu na zewnątrz. Spotkania z rodziną czy przyjaciółmi bardziej cieszą na świeżym powietrzu. Jest to również okres urlopowy. Całkiem sporo osób decyduje się o tej porze roku pola campingowe. Daje to możliwość zbliżenia się z naturą i zażycia spokojnego życia. Jakie uroki niesie z sobą biwakowanie?

Ucieczka do natury

Z pewnością biwak, zwłaszcza w gronie najbliższych jest fantastyczną przygodą. W rzeczywistości gdzie większość spraw możemy zrobić kilkoma kliknięciami w aplikacji, jest to swego rodzaju powrót do korzeni. Konieczność rozbicia namiotu czy przygotowania sobie posiłku w co by nie mówić surowych warunkach może być odskocznią od wielkomiejskiego zgiełku.

Słuchanie śpiewu ptaków, obserwowanie kołyszących się drzew, kąpiele w jeziorze – to wszystko należycie kojarzy nam się z biwakiem. Przykładem miejsca, które idealnie nadaje się na tego rodzaju wyjazd może być mazurska Krutynia. Pole namiotowe Krutyń jest tam położone nad jeziorem, okalone lasem. Perfekcyjne warunki do wyciszenia i podładowania baterii.

Czy biwakowanie jest drogie?

Następną z zalet biwaków jest ich cena. Z reguły jest ona znacznie niższa niż noclegi w resortach. Pola biwakowe często ulokowane są na obrzeżach miast – to także rzutuje na koszty. Odwiedzając tego rodzaju miejsca ponosimy koszty głównie za kilka metrów ziemii, na której możemy rozłożyć namiot bądź zaparkować samochód kempingowy.

W związku z tym taka wycieczka może być nie tylko gwarantem pozytywnych emocji, ale również może być zorganizowana niewielkim nakładem pieniężnym.

Kto odnajdzie się na polu namiotowym?

Pola namiotowe oferują też często udogodnienia, które znamy z cywilizacji w której żyjemy. Jest tam opcja skorzystania z prądu czy dostępu do ciepłej wody. Ale dalej jest to kompletnie przeciwny biegun do wczasów typu all inclusive.

Wszystko zależy oczywiście od naszych preferencji. Jeśli ktoś szuka ucieczki od miasta – pole namiotowe jest wspaniałą alternatywą dla przepełnionych hoteli i wielkich kurortów turystycznych. Gdy szukamy ciszy i spokoju dobrym miejscem jest wspomniana wyżej Krutynia.

Pole namiotowe w tych okolicach daje gościom nie tylko prywatność. Oferuje też szereg dodatkowych atrakcji takich jak kajaki lub możliwość interakcji ze zwierzętami.

Co więcej pola namiotowe oferują często możliwość zaparkowania przyczepami kempingowymi. W niektórych miejscach można spotkać domki do wynajęcia – nie ma jednak co liczyć na pięciogwiazdkowy standard. Nie zmienia to faktu, że można tam znaleźć wszystkie podstawowe udogodnienia. Można się wtedy skupić na radości z czasu spędzanego z rodziną na łonie natury. Każdy conajmniej raz w życiu powinien zakosztować wypoczynku w tym stylu.