Wielkopolska autokarem – w jaki sposób wykupić wycieczkę?


Wynajem autokarów może być dla przedszkoli, szkół podstawowych i liceów. Takim środkiem transportu wycieczka szkolna może zwiedzić na przykład Wielkopolskę, lub jej stolicę – Poznań. Przewozy autokarowe w Poznaniu są najbezpieczniejsze, dobrze wyposażony autokar musi być wyposażony w:

  • pasy,
  • oznakowanie „przewóz dzieci”,
  • pozostałe wyposażenie dostosowane do potrzeb szkół.

Przewozy autokarowe tak wyposażonego pojazdu z pewnością będą wspaniałe!

Wielkopolska – co warto zwiedzić?

Bezsprzecznie Wielkopolska jest to region  z ogromnym potencjałem turystycznym. Wyprawa szkolna zobaczy tam miejscowości bogate w zabytki stare zamki, piękne krajobrazy, widowiskowe jeziora, a także historyczne dwory. Ponadto województwo Wielkopolskie jest kolebką Polski z pierwszą stolicą w Gnieźnie. W dalszej części tekstu podpowiemy gdzie najlepiej wybrać się na wycieczkę szkolną.

Stare Miasto w Poznaniu – co warto tam robić?/h2>

Poznań to stolica województwa wielkopolskiego, ponadto jest to piąte pod względem ludności miasto w Polsce. Nie obawiaj się – nie zabraknie tam wielu {atrakcji turystycznych|ciekawych atrakcji|ciekawych atrakcji turystycznych. Od czego więc warto zacząć?
Poznań to bez wątpienia piękny rynek. Kwadratowy plac został wytyczony już w XIII wieku. Potem parę kroków od rynku znajduje się rezydencja królewska. Dodatkowo wśród wielu poznańskich świątyń każda wycieczka szkolna powinna zahaczyć o kolegiatę.  

Poznańskie Jezioro Lednickie – co można tam robić?

Na wyspie o nazwie Ostrów Lednicki pozostawione są resztki grodu i najstarsze, zachowane resztki pozostałości kamiennych budowli w Polsce z wczesnego średniowiecza. Ponadto nad brzegiem jeziora lednickiego możemy zobaczyć również inną atrakcję, – Wielkopolski Park Etnograficzny w Dziekanowicach. Zgromadzono tu domy mieszkalne, budynki gospodarcze, wiatraki, drewniany kościół, kaplicę bądź rekonstrukcję szlacheckiego dworu. Zwiedzanie muzeum zajmuje około 2-3 godziny, podczas których wycieczka szkolna przeniesie się w czasie. 

Wielkopolskie Gniezno – co warto tam zobaczyć?

Nie możemy ominąć Gniezna mówiąc o lokalizacjach na szkolną wycieczkę autokarem. Stanowi ono kolebkę polskiej państwowości oraz miejsce w którym swoje początki miał katolicyzm w Polsce. Katedrę w Gnieźnie znają chyba wszyscy, ona jest jednym z symboli Wielkopolskim. Nie możemy także zapomnieć iż znajdują się tu drzwi gnieźnieńskie. 

Powiat Koniński – co warto tam robić?

Dla wycieczki szkolnej z pewnością Konińskie Centrum Edukacji i Rozrywki Park Makiet, to świetny punkt wycieczki. Znajdują się tutaj makiety o tematyce filmowej, o przyrodzie i historycznej. Niektóre z nich są interaktywne- uruchamia się je poprzez wciśnięcie przycisku.

 Możemy tutaj zobaczyć przykładowo wesołe miasteczko, makietę wybuchu bomby atomowej w Hiroshimie, scenę z filmu „Gwiezdne Wojny”czy też Arkę Noego.

Wielkopolski Rogalin – pomysł na interesującą wycieczkę szkolną!

Wielkopolskie mniejsze miejscowości też mają wiele do zaoferowania. W wielkopolskim Kórniku zobaczymy piękny ryneczek, zbiornik wody oraz w rzeczy samej zamek z przepięknym parkiem. Wycieczka pouczy się trochę historii ponieważ początki zamku sięgają średniowiecza. Ochronna budowla otoczona fosą, dostęp do niej jedynie był możliwy poprzez most zwodzony i spuszczaną okutą kratę.