Polowanie zbiorowe – kto i na jakich zasadach je organizuje?


Nie da się ukryć, że każde polowanie może przysporzyć uczestnikom niezwykłych przeżyć i doświadczeń. W jego trakcie można odczuć sporo emocji, niekiedy niezwykle sprzecznych, jak również czystej adrenaliny. Zanim jednak ruszymy na polowanie, należy zapoznać się z kilkoma najważniejszymi wiadomościami i poradami na ten temat. 

Trochę teorii

Jednym z najbardziej popularnych typów łowów jest polowania zbiorowe – Biuro Ponowa. Jest organizowane z reguły przez dzierżawcę lub zarządcę konkretnego koła łowieckiego, a definicja mówi, że uczestniczą w nim więcej niż dwie osoby – ale w przypadku łowów na zające, określenie “polowanie zbiorowe” jest słuszne dopiero wtedy, kiedy uczestniczy w nim więcej niż sześć osób. 

Kluczowe zasady

Niezależnie jednak od konkretnych definicji, niektóre zasady są niezmienne. Przede wszystkim w polowaniu nie może wziąć udział żadna osoba, która nie skończyła osiemnastu lat. Co więcej, uczestnik tego wydarzenia nie może być pod wpływem alkoholu lub nielegalnych substancji odurzających. Istnieje także wiele reguł związanych z tym, że nie można mieć odbezpieczonej broni w momencie, w którym nie jesteśmy na stanowisku – szczegółami na pewno podzielą się doświadczeni myśliwi tuż przed początkiem polowania.