Obrazki srebrne – odpowiedni upominek z okazji chrztu


Nie da się ukryć, że dla bardzo wierzących katolików oraz ich najbliższych niezwykle ważne są uroczystości takie jak pierwsza komunia święta czy bierzmowanie. Choć nie można odmówić ich wymiarowi duchowemu, to w momencie, w którym jesteś krewnym, znajdujesz się przed pewną ważną decyzją: jakiego rodzaju prezent podarować? Czy obrazki srebrne to nadal odpowiedni podarunek?

Co podarować z okazji uroczystości chrześcijańskiej

Rzecz jasna bardzo popularnym wyjściem jest danie ciekawego gadżetu. Jeśli chodzi o komunię świętą, wiele krewnych decyduje się, by wręczyć smartfon czy konsolę. Dziecko może być zadowolone z takiego rodzaju podarunku, lecz w momencie, w którym bardzo dużo osób wpadnie na taką koncepcję, może być ich zbyt dużo. W związku z tym warto pomyśleć nieco nieszablonowo i wykazać się sporą kreatywnością. 

Obrazki srebrne to adekwatna pamiątka

Bardzo dobrym pomysłem jest między innymi sprezentowanie różnorakich drobiazgów powiązanych stricte z religią oraz wiarą – przecież na tym opierają się takie wydarzenia, jak chrzest czy pierwsza komunia święta. Można zdecydować się na przykład na obrazki srebrne z motywami z Pisma Świętego. Ciekawe są również obrazki srebrne ze świętą rodziną. W końcu są powiązanym z uroczystością kościelną motywem.

Wydaje się, że srebrny obrazek na komunię czy też chrzest nie jest przesadnie spektakularnym prezentem, a dziecko pewnie będzie chętniej korzystać z rowerów czy tabletów, lecz warto uświadomić naszą pociechę, że równie istotne, co przedmioty materialne, są prezenty o wymiarze duchowym, które mogą utrzymać dziecko w wierze oraz czynić dobrą osobą. Srebrne obrazki są w związku z tym świetnym rozwiązaniem, aby dziecko nie dało się ponieść materializmowi i pamiętało o wszelkich katolickich wartościach. Będzie później za to wdzięczne.