Jak zaplanować duchową wyprawę do Indii?


Indie są fascynującym państwem znajdującym się na półwyspie Indyjskim. Przez wzgląd na ich fascynujący charakter, wielobarwność, kontrast oraz tajemniczość są popularnym miejscem na egzotyczne wakacje. Ludzie odwiedzający to niezwykłe miejsce rozkoszują się egzotyczną florą i fauną, przepyszną aromatyczną kuchnią, a także niezwykłymi starożytnymi indyjskimi świątyniami. Indie są krajem wyjątkowo chętnie odwiedzane przez osoby które szukają odpoczynku od życia codziennego czy pogonią za rzeczami doczesnymi. Można powiedzieć, że Indie są doskonałym miejscem dla osób poszukujących duchowego wytchnienia. Tubylcy są niezwykle otwarci, gościnni i zawsze uśmiechnięci. Przepiękne starożytne świątynie, czy odbywanie medytacji w niezwykłych miejscach, pozwoli osiągnąć spokój ducha i nabrać sił do codzienności. Które miejsca warto odwiedzić odbywając duchową wyprawę do Indii? Czy w tym państwie można doświadczyć czegoś duchowego i mistycznego? 

Wyjazd duchowy do Indii – starodawne świątynie

Indyjskie świątynie mają niepowtarzalny charakter, a zarazem otoczone są aurą tajemnicy. Z tego powodu nie należy ich pomijać wybierając się na podróż duchową do Indii. Często wyjazdy organizowane przez biura podróży koncentrują głównie na stolicy i najważniejszych budowlach, jednakże Indie oferują o wiele więcej! Monumentalne budowle zapierające dech w piersiach w połączeniu z bujną naturą, to połączenie, które zrobi wrażenie na każdym. Bez wątpienia planując podróż duchowy do Indii, nie warto pominąć świątyni Mahabodhi, innymi słowy Świątynia Wielkiego Przebudzenia. Jest to zabytek wpisany na listę UNESCO, wzniesiona w celu upamiętnienia oświecenia Buddy. Jest to punkt docelowy wielu turystów z całego świata, w którym panuje wyjątkowa atmosfera. Warto tam pomedytować. Świątynie znajdujące się  w Indiach zbudowane zostały trzymając się zasad starożytnej kultury wedyjskiej. Dlatego samo odwiedzenie tych miejsc przepełnia ludzi dobrą energią.  

Egzotyczne plaże jako obowiązkowy punkt programu duchowej podróży

Szukając spokoju ducha i wewnętrznej równowagi, nie można zapomnieć o egzotycznych, przepięknych plażach. Warto udać się szczególnie na dwie z nich, które mają opinię najpiękniejszych i odbyć relaksujące kąpiele morskie. Wysoki poziom zasolenia wody umożliwi uwolnić się od negatywnych emocji i dobrze wpłynie na stan zdrowia. Na jednej z takich plaż można , które wykonywane są przez specjalistów w odpowiednio do tego przygotowanym ośrodku. Taki bliski kontakt z przyrodą w połączeniu ze starożytną medycyną indyjską bez wątpienia napełni nas dobrą energią na długo. Będąc w tym niesamowitym, magicznym kraju warto odbyć również górską wędrówkę do świętej góry Arunaczala. Tubylcy wierzą, że przejście jej dookoła zmywa negatywną karmę. Jest to miejsce, które co roku odwiedza wielu Indusów. 

Joga i medytacja – kwintesencja Indii 

Wybierając się do Indii można spróbować sesji jogi oraz medytacji. Nawet osoby, które z jogą nie miały nigdy wcześniej do czynienia, powinny jej spróbować podczas tej niezwykłej podróży. Tego typu sesje pozwolą zrozumieć powody zaburzeń zdrowia, czy zagrożeń jakie wynikają z dzisiejszego stylu życia. Joga wyjątkowo dobrze wpływa na nasz układ ruchu a także umożliwia zachować wewnętrzną tak ciężką do osiągnięcia w codziennym życiu. Wizytując te wszystkie wyjątkowe miejsca w Indiach należy również odbyć sesje medytacji. Na pewno przynosi ona dużo pozytywnych korzyści takich jak relaks, lepszy sen, poprawa koncentracji. Celem medytacji jest uwolnienie się od negatywnych myśli i zrobienia miejsca na te pozytywne. 

Duchowa podróż do Indii – czy warto?

Bez wątpienia taka typu wyjazd znacznie różni się od tych proponowanych przez zwykłe biura podróży. Wyjazd duchowy do Indii jest idealny dla każdego bez względu na wyznawaną religię czy światopogląd. To kraj posiadający prastarą kulturę, który utrzymał tradycję duchowości. Trasa takiej wyprawy musi być dobrze przemyślana i zorganizowana, aby móc zwiedzić wszystkie istotne duchowo miejsca. Indie to kontakt z piękną przyrodą, to miejsce wspaniałych krajobrazów oraz kontakt z niezwykłymi ludźmi zamieszkującymi ten kraj.