Domki nad morzem dla rodziny z dziećmi


Nadmorskie miejscowości od lat cieszą się dużą popularnością wśród wczasowiczów. Jest to kierunek szczególnie chętnie wybierany zwłaszcza latem zarówno przez osoby starsze, grupy znajomych, jak i rodziny z dziećmi. Ta ostatnia grupa wyjątkowo  potrzebuje komfortowych noclegów z różnymi udogodnieniami. Wyjątkowo chętnie wybierana forma noclegu przez rodziny z dziećmi to przede wszystkim domki letniskowe. Teren wokół takich domków musi być ładny i w miarę możliwości wyposażony w dodatkowe atrakcje jak np. place zabaw czy boiska do gry w piłkę. Dlatego szukając najlepszj kwatery na wakacje zwłaszcza z dziećmi, warto wybrać komfortowe domki umiejscowione na pięknym terenie. Przez to zarówno najmłodsi jak i rodzice będą mieli możliwość relaksującego wypoczynku, a przecież o to na wakacjach chodzi! Co należy wziąć pod uwagę poszukując komfortowych domków na wakacje dla rodzin z dziećmi? Lepsze będą domki całoroczne, czy letniskowe? Jakie wyposażenie tego typu obiektów jest istotne w przypadku rodzinnych wakacji?

Jakie wyposażenie powinny mieć domki na rodzinny wyjazd nad morze?

Wyjazd nad morze z dziećmi jest niemałym wyzwaniem organizacyjnym, zwłaszcza kiedy rodzice również chcieliby odpocząć. Na co zwrócić uwagę poszukując pięknych domków w nadmorskich miejscowościach? Najlepiej przyjrzeć się wnętrzu domków, a w szczególności wyposażeniu, ułatwiającemu codzienne życie z dzieckiem jak np. wanienka do kąpieli, łóżeczko turystyczne, czy krzesełko do karmienia. Pomieszczenia w komfortowych domkach powinny być tak rozplanowane, żeby zapewniały minimum prywatności jego mieszkańcom. Trzeba poszukiwać takich, w których na parterze znajduje się salon i kuchnia, a na wyższej kondygnacji sypialnie. Dzięki temu rodziny mogą w dzień przebywać na dole, a na wypoczynek nocny udawać się na górę. Istotnym elementem jest także wyposażenie kuchni. Powinny się w niej znajdować takie przybory jak garnki, naczynia i sztućce. Nie może również zabraknąć lodówko – zamrażarki, płyty indukcyjnej czy ekspresu do kawy. Oczywiście niezbędne są meble na ubrania czyli wszelkiego rodzaju szafy, komody, szafki nocne. W domkach dla rodzin z dziećmi nie może z cała pewnością zabraknąć łazienki wyposażonej w prysznic, wc, umywalkę. Przydatnym wyposażeniem szczególnie przy małych dzieciach jest na pewno pralka. Zazwyczaj takie domki są budowane dla 4 lub 6 osób, ale nad morzem znajdują się także domki 8 – osobowe, które będą odpowiednim rozwiązaniem dla większych rodzin, albo rodzin planujących wypoczynek razem z przyjaciółmi.

Najlepsza lokalizacja domków dla rodzin z dziećmi

Poszukując miejsca na rodzinne wakacje należy rozważyć także lokalizację ośrodka. Wyjeżdżając się na wakacje z małymi dziećmi istotne jest, aby znajdował się on niedaleko od plaży, a jednocześnie w pobliżu sklepów czy atrakcji turystycznych. Dużo ośrodków z luksusowymi domkami ma takie właśnie położenie, ale należy się liczyć także ze zdecydowanie wyższą ceną za nocleg. Niewątpliwie najlepszym położeniem będzie również bliskość natury – lasów i łąk. Bez wątpienia rodziny z dziećmi powinny unikać miejscowości tłumnie odwiedznych przez turystów, gdyż w takim miejscu niełatwo jest zorganizować bezpieczne atrakcje dla dzieci. Niewątpliwie ośrodek powinien znajdować się w bezpiecznym miejscu – niezbyt tłocznym, ale także nie odludziu. Dlatego wśród rodzin sporą popularnością cieszą się niewielkie nadbałtyckie miejscowości takie jak Sarbinowo czy Pobierowo.  

Co powinno znajdować się w idealnym ośrodku dla rodzin z dziećmi? 

Na pewno bardzo ważną kwestią jest to, żeby taki ośrodek z domkami dla rodzin z dziećmi był dobrze ogrodzony. Zapewni to bezpieczeństwo, a jednocześnie samodzielność dla młodszych gości. Rodzice będą mogli bezstresowo wypocząć na tarasie przy kawie, a dzieci bez problemu biegać po ogrodzonym ośrodku. Istotne jest, aby na terenie obiektu znajdował się również plac zabaw z domkiem, zjeżdżalnią huśtawkami, piaskownicą oraz innymi atrakcjami dla najmłodszych. Najlepsze ośrodki mają wydzieloną część terenu dla osób aktywnych, gdzie znajdują się boiska do gry, a dla ceniących ciszę i spokój jest miejsce do relaksu jak np. altana. Nie można zapomnieć również o parkingu dla gości. W niektórych ośrodkach znajdują się miejsca parkingowe przydzielone do każdego domku, co daje gwarancję, że nie będzie kłopotu z parkowaniem. W nadbałtyckich miejscowościach bardzo popularne stały się fińskie luksusowe domki nad morzem wyposażone w całoroczne ogrzewanie. Dzięki temu można tam przyjeżdżać nawet późną jesienią. W sezonie letnim z kolei wytchnienie od upałów daje klimatyzacja, zainstalowana w każdym domku. Są to udogodnienia szczególnie doceniane przez rodziny z dziećmi. Wybierając się na wakacje w takie miejsca w zasadzie nie trzeba się o nic troszczyć, jedynie dobrze bawić i wypoczywać. Jest to szczególnie bardzo istotne w przypadku urlopu z dziećmi, dlatego należy odpowiednio wcześniej zarezerwować dobre miejsce. Miejscowości nadmorskie są bardzo tłumnie odwiedzane przez turystów w okresie letnim. Należy wziąć to pod uwagę, aby mieć gwarancję, że w ostatniej chwili nie zabraknie noclegów. Wyjazd na wakacje bez znalezionego odpowiednio wcześniej miejsca nie jest rozsądny, zwłaszcza podróżując z dziećmi. Takie ośrodki przyjmują rezerwację już z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem.