Co koniecznie powinno się pamiętać o piłkochwytach?


Na szkolnych boiskach czy orlikach roi się od młodych sportowców. Żeby jednak zapewnić dzieciom bezpieczeństwo boisko musi zostać właściwie zabezpieczone. Nie obędzie się bez specjalnego podłoża czy piłkochwytów. Nieustannie niewiele osób zdaje sobie sprawę czym dokładnie są piłkochwyty oraz z jakich powodów są one takie ważne. Co powinno się pamiętać na temat piłkochwytów? Z jakiego względu powinno się je zamontować? Na co zwrócić uwagę podczas wybierania piłkochwytów?

Piłkochwyty – czym dokładnie są?

Piłkochwyty są wykonaną ze stelaża i siatki konstrukcją montowaną wokół boisk. W sklepach dostępnych jest wiele rozmaitych modeli i wielkości piłkochwytów. Najważniejszym celem konstrukcji jest powstrzymywanie piłek, dzięki czemu w żadnym wypadku nie przedostają się one poza boisko czy orlik. 

Piłkochwyty a bezpieczeństwo?

Czasami klienci nie zdają sobie sprawy, że montaż piłkochwytów jest wyjątkowo ważny. Skutecznie zabezpieczają one zdrowie, a niekiedy również życie dzieci korzystających z boiska. Dzięki nim nie ma możliwości, żeby wysoko wybita piłka potoczyła się w miejsce, gdzie może dojść do tragedii.

Dobrze jest pamiętać, że orliki nierzadko są otoczone domami lub blokami, a nieustannie wykopywana piłka mogłaby naruszyć czyjeś mienie osobiste lub spowodować wypadek.

Jak kupić dobre piłkochwyty?

Wybierając piłkochwyty warto wziąć pod uwagę parę najważniejszych parametrów. Głównie powinny być one odpowiedniego rozmiaru, ponieważ tylko wtedy będą skutecznie blokować wszystkie piłki. Za dobrą wysokość piłkochwytów uważa się od 6 do 8 metrów. 

Co więcej, dobrze jest dopasować odpowiedni rodzaj piłkochwytu. Na niewielkich, domowych boiskach doskonale nadadzą się pojedyncze konstrukcje, przytwierdzane do ziemi za pomocą specjalnych kotwic. Przy większych piłkochwytach konieczne będzie wbicie w ziemię solidnych słupów.

Piłkochwyty – gdzie najlepiej jest kupić?

Podczas szukania piłkochwytów należy zwrócić też uwagę na firmę. Szczególnie polecana jest firma Stempel – piłkochwyty i sprzęt sportowy, wyróżniająca się długotrwałą dużym doświadczeniem oraz fachowym podejściem do klienta. W ofercie dostępne są nie tylko różne modele piłkochwytów, ale także różnorodne wyposażenie do uprawiania sportów w szkołach czy na orlikach. Klienci mogą nie tylko kupić interesujące ich produkty, ale również zdecydować się na wygodną dostawę oraz montaż sprzętu.